فشن بلاگر کیست؟ و فرق او با استایلیست چیست؟

حتماً بارها اسم بلاگر به گوشتان خورده است و حتماً بارها از محتوای آن‌ها دیدن کرده‌اید؛ اما شاید نمی‌دانستید که بلاگر هستند. از طرفی زیاد شنیده‌ایم که افراد مختلف از طریق بلاگری به معروفیت و کسب درآمد رسیده‌اند. اگر می‌خواهید بدانید به چه کسی بلاگر می‌گویند؟ و به‌طور اختصاصی، به چه کسی فشن بلاگر می‌گویند؟

بلاگر کیست؟

 

بلاگرها افرادی هستند که بر اساس توانایی، مهارت و یا علاقه‌ای که دارند، در فضای مجازی به فعالیت و تولید محتوا می‌پردازند. این محتوا می‌تواند آموزشی، سرگرمی، معرفی و بررسی محصولات و خدماتِ مختلف و همچنین ارائه‌ی محصولات و خدمات مخصوص بلاگرها باشد. بلاگرها در شبکه‌های اجتماعی مختلفی مانند: اینستاگرام، توئیتر، فیس‌بوک، یوتیوب و… فعالیت دارند؛ بلاگرها عموماً از طریق جذب فالوور به کسب درآمد می‌پردازند. هر روزه بر تعداد بلاگرهای ایرانی افزوده می‌شود و هر کدام به‌روش خودشان سعی می‌کنند تا با مخاطبان ارتباط بگیرند و آن‌ها را جذب اکانت خود کنند.

فشن بلاگر کیست؟

 

با گسترش فضای مجازی و انواع پلتفرم‌های اجتماعی، صنعت مد نیز همانند دیگر صنایع بزرگ جهان، وارد دیجیتال مارکتینگ شد و اصحاب این صنعت، به‌جای این‌که فقط محصولات و محتوای خود را در مجلات مد منتشر کنند، از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ (مانند وب‌سایت‌ها، وبلاگ‌ها، شبکه‌های اجتماعی، اینفلوئنسرها و بلاگرها) هم استفاده کردند. در این میان، افرادی دست به تولید محتوا به‌صورت شخصی (جدای از شرکت‌ها و برندهای قدیمی) زدند، و فعالیت خود را در پلتفرم‌های اجتماعی در حوزه‌ی مد و فشن شروع کردند؛ به این دسته از بلاگرها که در صنعت مد و فشن فعالیت دارند. فشن بلاگر (Fashion Blogger) می‌گویند.

فرق فشن بلاگر با استایلیست چیست؟

در بیوی برخی بلاگرها می‌بینیم که نوشته‌اند «فشن بلاگر» و برخی دیگر نوشته‌اند «استایلیست»؛ اما این دو چه تفاوتی با هم دارند؟ در بالا توضیحات کاملی در مورد فشن بلاگرها برای شما داده شد، حال به تعریف استایلیست بپردازیم. استایلیست به کسی می‌گویند که به شما نحوه‌ی پوشیدن لباس‌ها با یک‌دیگر یا به زبان ساده نحوه‌ی ست کردن لباس‌ها را برای موقعیت مختلف آموزش می‌دهد؛ درحالی‌که در فشن بلاگری، ما فقط شاهد معرفی و بررسی طرح‌ها و مدل‌های جدیدی از انواع مختلف لباس و پوشاک هستیم.

 

از دیگر موضوعاتی که برخی استایلیست‌ها به شما آموزش می‌دهند، نحوه‌ی صحبت کردن، استایل نشستن، زبان بدن، ژست‌های عکاسی و… می‌باشد.

سخن پایانی درباره فشن بلاگری

در فضای مجازی، بلاگرهای مختلفی در زمینه‌های متفاوتی در حال فعالیت هستند که در این بین، فشن بلاگرها به‌دلیل گستردگی بیشتر صنعت مد و فشن در همه‌جای دنیا، پتانسیل بالایی برای معروف شدن در جامعه‌ی بین‌المللی دارند. در سالیان اخیر فشن بلاگرهای ایرانیِ زیادی هم وارد این حوزه شده‌اند که هنوز هم در ایران فعالیت می‌کنند و برندهای ایرانی و اسلامی کشورمان را معرفی و با آن‌ها همکاری می‌کنند. اگر شما هم به فشن بلاگری علاقه پیدا کرده‌اید، توصیه می‌کنیم پیج فشن بلاگرهای معروف ایرانی و خارجی را فالو داشته باشید تا از تکنیک‌ها و تجربه‌ی آن‌ها استفاده کنید.

امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم پاسخی کامل برای این سؤال که فشن بلاگری چیست؟ برای شما ارائه کرده باشیم. به امید روزی که نام شما هم در بین فشن بلاگرهای معروف نقش ببندد.

 

اگر شما مخاطب گرامی، نظر و دیدگاهی در خصوص «فشن بلاگر کیست؟» دارید و یا نکته‌ی خاصی را می‌دانید که در این مقاله به آن اشاره نشده است، خواهشمند است دیدگاه‌های ارزشمند خود را از طریق بخش کامنت در انتهای این نوشتار به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید