استراتژی کلمات کلیدی چیست؟

برای گرفتن ترافیک شما به کاربرانی نیاز دارید که تمایل داشته باشند از سایت شما بازدید کنند. برای پیدا کردن این کاربران شما باید بدانید که این افراد در جستجوی چه چیزی هستند، از چه کلماتی برای سرچ کردن استفاده می‌کنند و چه نوع محتوایی متناسب با نیاز آن‌ها می‌باشد. در واقع شما نیاز به استراتژی کلمات کلیدی دارید. اما این استراتژی به چه معناست با ما همراه باشید.

 

برای تعریف استراتژی کلمات کلیدی بهتر است ابتدا مراحل و نکاتی که باید در تعیین این استراتژی به کار برد را توضیح دهیم.

۱. از خودتان شروع کنید.

یک استراتژی موفق برای کلمات کلیدی در سئو از خود و کسب و کارتان آغاز می‌گردد. شما باید پاسخ‌های دقیق و شفافی برای سوالات زیر پیدا کنید.

·       درحال انجام دادن چه کاری هستید و چرا؟

·       اهداف شما چیست؟

·       ویژگی منحصر به فرد شما و کسب و کارتان چیست؟

·       قصد انتشار چه نوع پیغامی را برای افراد دارید؟

·       برندسازی شما چگونه است؟

·       چرا دیگران باید از سایت شما بازدید کنند؟

پاسخ به این سوالات باعث می‌شود بینش بهتری نسبت به خود و کسب و کارتان پیدا کنید که نتیجه آن درک بهتر از اهدافیست که قصد رسیدن به آن‌ها را دارید و باعث می‌شود بر روی موارد اشتباه تمرکز نکنید.

۲. تمرکز بر اهداف جستجو

بعد از اینکه روند کاری خود را اصلاح نموده و ویژگی منحصربه‌فرد کسب و کار خود را پیدا کردید باید بر روی اهداف جستجو کاربران تمرکز نمایید. باید تشخیص دهید که کاربران فقط به دنبال اطلاعات هستند یا مایل به خرید کالا یا خدمت می‌باشند. باید بررسی نمایید که محتوای سایت شما می‌تواند بر آن‌ها تاثیر گذاشته و مسیر جستجوهای آن‌ها را به سمت سایت شما تغییر دهد.

۳. تمرکز بر کلمات کلیدی

کلمات مهم ترین بخش و مرکز تعیین استراتژی کلمات کلیدی در سئو هستند. باید تشخیص دهید که کاربران دقیقا از چه کلماتی برای رسیدن به منظور خود استفاده می‌کنند. در این مرحله باید محتوایی تولید نمایید که متناسب با منظور کاربران و اهداف آن‌ها باشد.

۴. تمرکز بر رقبا

هنگام تدوین استراتژی کلمات کلیدی خود باید رقبای خود را نیز زیر نظر داشته باشید. آن‌ها در حال چه کاری هستند؟ چگونه به کلماتی که با آن‌ها رتبه گرفته‌اند باید رقابت نمایید؟ در حال حاضر چه نوع محتوایی دارند؟ آیا راهی وجود دارد که از آن‌ها بهتر باشید؟

۵. تمرکز بر موتورهای جستجو

هنگامی که در حال بررسی اوضاع رقبای خود هستید معمولا این کار را با استفاده از موتورهای جستجو و وضعیت آن‌ها انجام می‌دهید. این کار باعث می‌گردد که به نکات و اصولی راجع به موتورهای جستجو مانند گوگل نیز دست یابید بهتر است همواره شرایط موتور جستجو را مد نظر داشته باشیم اما نیازی نیست جزئی ترین الگوریتم‌های آن‌ها را نیز اجرا نماییم.

۶. تمرکز بر داده‌ها

آنالیز و بررسی داده‌ها نقش مهمی در تعیین استراتژی کلمات کلیدی در سئو ایفا می‌کند. به کمک ابزار گوگل آنالیز و گوگل سرچ کنسول می‌توانید ضعف‌ها و نقاط قوت خود را شناخته و همچنین فرصت‌ها و چالش‌های پیش رو را تشخیص دهید.

با بررسی تمام عوامل بالا به راحتی می‌توانید کلمات کلیدی خود و استراتژی آن‌ها را تعیین نمایید و آن‌ها را در قالب مواردی همچون صفحات فرود، ویدئو و تصاویر، جستجوی صوتی، اپلیکیشنها و … انتشار داده و با بازخورد رفتار کاربران اقدام به تکمیل یا تصحیح آن‌ها نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید