تیک آبی پولی به اینستاگرام رسید

تیک آبی اینستاگرام نیز پولی شد. کاربران می‌توانند در قالب قابلیتی به‌ نام Meta Verified، با پرداخت اشتراک ماهیانه، تیک آبی دریافت کنند.

Meta Verified سرویس اشتراکی جدیدی است که از سمت متا برای دسترسی کاربران به تیک آبی در برنامه های اینستاگرام و فیسبوک معرفی شده است. کاربران می توانند در صورت تایید هویت، با پرداخت ماهانه ۱۲ دلار، تیک آبی دریافت کنند.

متا در اقدامی مشابه توئیتر در حال آزمایش تایید پولی در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیسبوک است. تأیید پولی با هزینه ماهانه ۱۱.۹۹ دلار ارائه می شود. اما اگر از تلفن همراه برای خرید اشتراک استفاده می کنید، هزینه ماهانه ۱۴.۹۹ دلار خواهد بود. این تفاوت قیمت مربوط به هزینه هایی است که اپل و گوگل از کاربران اپ استور و پلی استور دریافت می کنند.

 

سرویس اشتراکی متا اگر چه مشابه سرویس Twitter Blue توئیتر است، اما بر خلاف توئیتر، کاربرانی که از قبل تیک آبی دریافت کرده اند دیگر لازم به احراز هویت دوباره نیست و در واقع هیچ تغییری در حساب کاربری آن ها رخ نمی دهد. توئیتر هنگام معرفی Twitter Blue، اعلام کرده بود تمامی حساب هایی که قبلا احراز هویت شده اند در صورت تهیه نکردن این سرویس اشتراکی، تیک آبی خود را از دست می دهند.

مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا می گوید: حساب های تایید شده متا به برچسب احراز هویت (تیک آبی) دسترسی خواهند داشت. داشتن تیک آبی متا حساب شما را برای الگوریتم های این برنامه ها بیشتر نمایان می‌کند و هنگام تماس با تیم متا، شما در اولویت قرار خواهید گرفت، مارک زاکربرگ، افزایش امنیت در پلتفرم های متا را دلیل انتشار این سرویس اشتراکی عنوان کرد و شما بعد از تایید احراز هویت به وسیله کارت ملی، می توانید تیک آبی خود را از متا دریافت کنید.

 

کسانی که سرویس Meta Verified را تهیه می کنند از قابلیت های ویژه این سرویس برخوردار می شوند. این افراد به مجموعه ای اختصاصی از استیکر ها برای استفاده در بخش استوری و ریلز دسترسی پیدا می کنند و همچنین ماهانه ۱۰۰ ستاره را دریافت می کنند که ارز دیجیتالی است که می توانند از آن برای پشتیبانی مالی در فیس بوک استفاده کنند. احراز هویت پولی این هفته در استرالیا و نیوزلند اجرا خواهد شد و کشورهای بیشتری نیز به زودی باید این احراز هویت را اجرا کنند.

دریافت برچسب احراز هویت، شرایطی دارد که فعلا جزئیاتی از آن منتشر نشده است اما به گفته متا افراد بالای ۱۸ سال امکان استفاده از این سرویس را دارند و باید نام و تصویر پروفایل آن ها با اطلاعاتی که در مرحله احراز هویت ارائه می دهند،‌ همخوانی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید