افزایش فروش لوازم آرایشی بهداشتی به کمک دیجیتال مارکتینگ – ۱۰ تکنیک طلایی بازاریابی آنلاین

افزایش فروش لوازم آرایشی و بهداشتی، با استفاده از شیوه‌های سنتی بازاریابی، مانند نصب تابلو و بنر و استفاده از فروشندگان خبره با روابط عمومی بالا، در بازار امروز کافی نیست. این روزها، با گسترش به‌کارگیری ابزارهای دنیای دیجیتال و استفاده از راه‌های ارتباط اینترنتی، باید از پتانسیل این ابزارها، در حوزه تبلیغات و بازاریابی دیجیتال بهره گرفت. بر این اساس، می‌توان از تکنیک‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ استفاده کرد. اگر شما نیز در این زمینه فعالیت می‌کنید و قصد دارید با تکنیک‌های دیجیتال مارکتینگ برای فروش لوازم آرایشی بهداشتی آشنا شوید و محصولات خود را به مشتریان بیشتری معرفی کنید؛ توصیه می‌کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

کدام نوع تبلیغات برای فروش لوازم آرایشی بهداشتی بهتر است؟ تبلیغات آنلاین یا سنتی؟

کشور ما ایران، یکی از بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان لوازم آرایشی و بهداشتی در جهان به شمار می‌رود و همین امر باعث شده است که برندهای مختلف لوازم آرایشی و فروشگاه‌های کوچک و بزرگ بسیاری، در این حوزه فعالیت کنند. بر این اساس، رقابت بسیار شدیدی بر سر بازار مصرف لوازم آرایشی وجود دارد و ضروری است از بهترین شیوه‌های تبلیغات نیز بهره گرفته شود. بنابراین، توصیه می‌کنیم در کنار روش‌های سنتی تبلیغات که تنها قادر به جذب مخاطبان محلی است؛ با استفاده از شیوه‌های آنلاین، به دنبال جذب مخاطبان هدف بدون توجه به موقعیت مکانی آن‌ها باشید. به این ترتیب، می‌توان گفت باید از هر دو شیوه سنتی و آنلاین تبلیغات، برای فروش لوازم آرایشی بهداشتی استفاده شود؛ اما برای کسب و کارهایی که به دنبال پیشرفت و افزایش نامحدود فروششان هستند، شیوه‌های آنلاین نتایج بسیار بهتری به دنبال خواهد داشت.

چرا فروشندگان لوازم آرایشی بهداشتی به دیجیتال مارکتینگ نیاز دارند؟

 

تنوع بسیار بالای لوازم آرایشی و بهداشتی و همچنین امکاناتی نظیر ارائه تصاویر با کیفیت بالا در قالب عکس و ویدئو، باعث شده است که شیوه‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ، توانایی بالاتری در زمینه تبلیغات و معرفی محصولات آرایشی بهداشتی داشته باشند. در واقع، برندهای معتبر لوازم آرایشی، تلاش می‌کنند، با استفاده از تکنیک‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ، مانند فعالیت در شبکه‌های اجتماعی یا استفاده از سلبریتی‌ها در تبلیغات اینترنتی، از رقبای خود پیشی بگیرند. بر این اساس، می‌توان گفت، فروشندگان لوازم آرایشی نیز به عنوان سرشاخه‌های این صنعت پردرآمد و وسیع، باید از این شیوه‌ها در بازاریابی محصولات خود استفاده کنند.

 

۶ قدم تا شروع دیجیتال مارکتینگ برای فروش لوازم آرایشی بهداشتی

دیجیتال مارکتینگ برای فروش لوازم آرایشی و بهداشتی، به عنوان یک فرآیند هدفمند و سازمان یافته اجرا می‌شود. بر این اساس، پیش از اجرای تکنیک‌های مختلف بازاریابی آنلاین و صرف هزینه و زمان در این حوزه، بهتر است مقدمات مورد نیاز جهت افزایش بازدهی اجرای این تکنیک‌ها را فراهم کنید. بنابراین، ۶ قدم شروع دیجیتال مارکتینگ برای فروش لوازم آرایشی بهداشتی عبارت‌اند از:

 

 • تعیین هویت برند
 • مشخص کردن مخاطبان هدف
 • تسلط بر زبان بازاریابی دیجیتال
 • بررسی اقدامات رقبا
 • تدوین برنامه و تعیین انتظارات
 • تعیین استراتژی دیجیتال مارکتینگ

تکنیک‌های مؤثر دیجیتال مارکتینگ برای فروش لوازم آرایشی بهداشتی

دیجیتال مارکتینگ، شیوه‌ای گسترده است که ابزارهای متنوعی جهت بازاریابی و تبلیغات دیجیتال در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهد. در واقع، تأثیر بالای دیجیتال مارکتینگ نیز، ناشی از این تنوع و شبکه‌ای است که در تمام بسترهای مجازی ایجاد می‌کند. به این ترتیب و از اتصال اکانت شبکه‌های اجتماعی، وب‌سایت، انواع تبلیغات پولی و همچنین شیوهای بازاریابی مستقیم، محصولات شما به حداکثر مخاطبان مورد نظرتان معرفی می‌شود تا شانس فروش بالاتر رفته و به تناسب آن، سود کسب و کارتان افزایش پیدا کند. در صورتی که بخواهیم بهترین تکنیک‌های دیجیتال مارکتینگ برای فروش لوازم آرایشی بهداشتی را به شما معرفی کنیم؛ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • راه‌اندازی وب‌سایت
 • فروشگاه آنلاین
 • بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی
 • سئو سایت
 • ثبت حساب کاربری در گوگل مپ
 • بازاریابی موتورهای جستجو (گوگل ادز)
 • تبلیغات کلیکی
 • اینفلوئنسر مارکتینگ
 • بازاریابی ویدئویی
 • هدف‌گیری مجدد

نتیجه گیری و سخن پایانی

در این مقاله، تلاش کردیم شما را با بهترین تکنیک‌های دیجیتال مارکتینگ برای فروش لوازم آرایشی و بهداشتی آشنا کنیم. سعی کنید ضمن افزایش دانش و آگاهی خود در رابطه با این تکنیک‌ها، آن‌ها را به بهترین شکل استفاده کنید. از طرفی، باید با ایجاد یک شبکه تبلیغات آنلاین، فعالیت خود را در تمام کانال‌های دیجیتال گسترش دهید و باعث رونق کسب و کار خود گردید.

 

در پایان از اینکه تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید سپاسگزاریم. لطفاً لینک این مقاله را در اختیار دوستان خود نیز قرار دهید و با ارائه نظرات و پیشنهاد‌هایتان، ما را در بهبود مطالب این نوشتار یاری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید