5 دلیل اساسی برای استفاده نکردن از سایت‌سازها

برنامه نویسی جز مشکل ترین کارهای دنیا می‌باشد و فراگیری آن برای همگان کار بسیار مشکلی می‌باشد. از این رو امروزه اکثر افراد برای طراحی سایت به سمت سایت ساز‌ها و سیستم‌های مدیریت محتوایی می‌روند. در این مقاله می‌خواهیم درباره‌ی معایب سایت سازها مطالبی را بیان کنیم و این موارد جز مهمترین مواردی است که قبل از انتخاب سایت ساز‌ها باید آن‌ها را بدانید:
وابستگی به سایت ساز‌ها و عدم استقلال 

یکی از مهمترین معایبی که سایت سازها دارند این است که سایت شما کاملاً به آنها وابسته است و اگر هر مشکلی برای سایت ساز به وجود بیاید، سایت شما هم درگیر آن می شود.

به عنوان مثال اگر سیستم سایت‌سازی که از آن استفاده می‌کنید، از رده خارج شود، سایت شما کاملاً به آن وابسته است و تمامی زحماتی که برای سایت خود کشیده‌اید از بین خواهد رفت.
از طرف دیگر هنگامی که شما یک سایت ساز را برای راه اندازی سایت خود انتخاب می‌کنید، با سایرین از منابع مشترکی استفاده می کنید به همین دلیل کندی سرعت سایت و مشکلات این چنینی که برای یک سایت دیگر بوجود بیاید، سایت شما نیز تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

بالا بودن هزینه

استفاده از نسخه پریمیوم این سایت سازها بسیار گران است و اگر تمایل داشته باشید که از نسخه‌های رایگان استفاده کنید، تبلیغات در سایت شما نمایش داده می‌شود.

 

از سمت دیگر این سیستم‌های سایت‌ساز در ابتدا منابعی (مثل هاست و ) را در اختیار شما قرار می‌دهند، که بعد از گذشت مدتی این منابع برای مدیریت سایت‌تان کافی نخواهد بود و شما مجبور به پرداخت هزینه بیشتری خواهید بود که این هزینه‌ها بسیار گزاف می‌باشد.

عدم توسعه پذیری به صورت مستقیم

اگر شما به عنوان صاحب سایت قصد داشته باشید یک سایت که با سیستم سایت ساز راه اندازی شده است را توسعه دهید یا تغییراتی در آن اعمال کنید، باید یا از ابتدا سایت را راه اندازی نمایید یا این درخواست را از سازنده‌های سایت‌ها داشته باشید. وب سایت‌ها به طور مداوم نیازمند گسترش و توسعه هستند، در نتیجه شما باید هزینه هنگفتی را برای توسعه‌ی سایت خود به سایت سازها بدهید در نتیجه توسعه پذیری آن مشکل است.

عدم قابلیت مدیریت سئو 

از بزرگ‌ترین معایبی که سایت سازها دارند این است ابزار پیشرفته‌ای برای بازاریابی و سئو سایت درون خود ندارند و مدیریت کردن سئو این سایت ها بسیار مشکل است

از سمت دیگر سرور و سرعت سایت شما کاملا وابسته به سایت سازها می‌باشد و شما هیچ اختیاری در این باره نخواهید داشت و اگر سایت شما سرعت پایینی داشته باشد شما هیچ کاری از دستتان بر نمی‌آید. از سمت دیگر سرعت لود این سایت‌ها ممکن است پایین باشد که از لحاظ سئویی بسیار مضر است و ممکن است از موانع بزرگ پیشرفت سایت شما باشد.

منعطف نبودن طراحی سایت

 

یکی دیگر از معایب این سایت‌ها می‌توان به منعطف نبودن طراحی آنها اشاره کرد، شما نمی‌توانید به کمک این سایت سازها امکانات مورد نیاز برای طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای و کاربرپسند را فراهم کنید و امکاناتی که در اختیار شما قرار می‌گیرد فقط در حد ساخت یک سایت ساده می‌باشد. از سمت دیگر قالب‌هایی که می‌توانید برای سایت خود استفاده کنید بسیار محدود هستند و به عبارتی شما اصلاً تنوعی برای انتخاب قالب ندارید به همین دلیل اکثر سایت‌هایی که با سایت سازها طراحی می‌شوند، نمی‌توانند رضایت کاربران را جلب کند.

کلام آخر درباره سایت سازها 

با توجه به محدودیت‌ها، هزینه‌های گراف و امکانات محدود سیستم‌های سایت ساز بهتر است از آنها استفاده نکنید و به جای آن از سیستم‌های مدیریت محتوایی مثل وردپرس و ووکامرس کمک بگیرید. اگر شما توانایی لازم و کافی برای طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه‌ای ندارید، متخصصین گروه مشاورین ذکری آماده خدمت رسانی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید