۳ نکته مهم در مورد ریلز اینستاگرام که هر تولیدکننده محتوایی باید بداند!

ریلز اینستاگرام تحول عظیمی در این اپلیکیشن به راه انداخته است و با معرفی ریلز در اینستاگرام، راه‌ و‌ روش همیشگی تولید کنندگان محتوا در این بستر هم تغییر کرده و با آن همسو شده است.

این  یعنی پس از رونمایی از ریلز اینستاگرام استراتژی‌های بازاریابی و فعالیت در اینستاگرام هم همسو با آن تغییر کردند و در نهایت محتواهای انتشاری بیشتر ویدئویی شدند و کمتر از تصاویر استاتیک و ثابت برای انتشار پست و استوری استفاده شد.

اما سوالی که پیش می‌آید این است که چگونه باید از ریلز اینستاگرام به بهترین شکل استفاده کرد؟ چه اتفاقی می‌افتد اگر شما راحت نباشید تا جلوی دوربین برای ضبط ریلز اینستاگرام ظاهر شوید؟ و شما به چه چیزهایی برای گرفتن بازدید نیاز دارید؟

سه نکته مهم درباره ریلز اینستاگرام که تولید کنندگان محتوا باید به آن توجه کنند

بیایید تا در ادامه نگاهی بیندازیم به چند نمونه از نکته‌های مهم ریلز اینستاگرام که توسط برخی از تولید کنندگان محتوا با ما به اشتراک گذاشته شده است:

  1. شما مجبور نیستید که حتماً جلوی دوربین ظاهر بشوید!
  2. دوربین تلفن همراه شما تمام آن چیزیست که شما برای شروع به آن نیاز دارید!
  3. محتوایی بسازید که خودتان مایلید آن را در سطح اینترنت ببینید. (از نظر کیفی و بصری)

نکته ۱: شما مجبور نیستید که جلوی دوربین ظاهر بشوید!

به معنی واقعی کلمه، الزاماً نیازی به حضور شما جلوی دوربین نیست. شما می‌توانید بدون اینکه نیازی به جلوی دوربین آمدن و ظاهر شدن داشته باشید تولید محتوا کنید!

فقط کافیست تا با ترکیب کردن یک تصویر پس زمینه آرامش‌بخش و یک موسیقی خوب، یک ریلز ساده ولی تاثیر‌گذار خلق کنید.

آیا قصد دارید چهره شما محرمانه بماند؟ خجالتی هستید، یا به دلایل شخصی نمی‌خواهید و اجازه ندارید در ریلز اینستاگرام حضور داشته باشید؟ این استراتژی بازاریابی در اینستاگرام می‌تواند به کمک شما با این شرایط بیاید. با استفاده از این استراتژی شما می‌توانید در عرض ۱۸ ماه رشد ۹۰۰%ی در اینستاگرام‌تان را مشاهده کنید.

فکر کنید و از پس زمینه‌ها، فونت‌ها و یا روش‌های ویرایش شناخته‌شده و معروف استفاده‌ کنید و مهم‌تر از همهدر این راه ثابت قدم باشید!

 

همچنین این را باید بدانید که نیازی نیست حتماً شاخ غول را بشکنید! شما می‌توانید توییت‌هایتان را باز‌نشر کنید و از عکس‌ها و ویدیوهایی که در گالری خودتان انبار کردید استفاده کنید تا بتوانید به افکار و ایده‌های خارق العاده‌تان شاخ و برگ بدهید. به همین سادگی!

نکته ۲: تلفن همراه شما تنها چیزیست که برای شروع به آن نیاز دارید!

یکی از کاربران معروف و موفق اینستاگرام با استعداد و خلاقیت خاصی سفرهایش را در ریلز اینستاگرام به اشتراک می‌گذارد و معمولا برای تولید این محتوا‌ها به چیزی غیر از تلفن همراه نیاز ندارد.

در این استراتژی کاربر جزییات زیبای زندگی را با استفاده از تکنیک داستان‌سرایی و استفاده از رنگ‌های طبیعی و زنده به تصویر می‌کشد. ریلز اینستاگرام یکی از کاربران با استفاده از این استراتژی ۲ میلیون بار بازدید در عرض ۲ ماه داشته و تقریبا دنبال کننده‌های این کاربر را دو برابر کرده است.

مهم‌ترین نکته‌ای که راجع به این استراتژی باید بدانید این است که شما نیازی به بودجه بالا یا دانش و ابزار هنری خاصی برای موفقیت ندارید. شما می‌توانید با نور، پس زمینه‌ها و رنگ‌ها بازی کنید تا به سبک دلخواه خودتان در درست کردن ریلز برسید و در این حیطه برجسته و حرفه‌ای شوید.

به علاوه شما می‌توانید ذهن مخاطب را گول بزنید، با استفاده از این روش آن‌ها فکر می‌کنند شما از تجهیزات گران‌ قیمتی استفاده می‌کنید. این یک معامله دو سر سود است!

نکته ۳: محتوایی بسازید که دوست دارید آن را در سرتاسر اینترنت ببینید!

سلاح مخفی کسانی که محتوای طرز تهیه‌ای و سبک زندگی تولید می‌کنند، تولید محتوایی است که خودشان دوست دارند در قسمت فید اینستاگرامشان ببینند.

از رسپی‌های راحت گرفته تا توصیه‌هایی برای سلامتی، در این روش استفاده می‌شود و با استفاده از این استراتژی در عرض ۶ ماه ۷۵% رشد در تعداد بازدید کنندگان مشاهده خواهد شد.

به شما پیشنهاد می‌کنیم که صادق باشید و محتوایی تولید کنید که خودتان از آن لذت میبرید. به زبانی دیگر، راهی پیدا کنید که خودتان را به جای بیننده بگذارید، آیا اگر کسی این ریلز را پست می‌کرد و شما می‌دیدید، آن را دوست داشتید؟ صادق بودن با خودتان یکی از بهترین راه‌ها برای باانگیزه ماندنتان است.

جمع‌بندی

برای ساخت ریلز اینستاگرام همین که سه نکته بالا را در نظر بگیرید، کافیست. با کمک این سه نکته و ترفندهای مربوط به ساخت ریلز اینستاگرام، می‌توانید تولید محتوای حرفه‌ای و خاصی در سطح اینستاگرام داشته باشید و به سرعت پیشرفت کنید.

شما چه نکات دیگری بلد هستید که برای ساخت ریلز اینستاگرام به کارتان می‌آید؟ در بخش نظرات برای ما بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید